Opisy zajęć oraz cennik:

 

PIERWSZE KROCZKI

(1,5–2 lata)
Zajęcia ogólnorozwojowe dla  najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się poznawać świat i stawiać „pierwsze samodzielne kroczki” – ale najlepiej w pobliżu rodziców lub dziadków. Na zajęciach pobudzamy poczucie rytmu podczas pląsania przy piosenkach dla dzieci, uczymy się pokazywać o czym jest mowa w piosence jak równięż spontanicznie tańczymy przy różnych rodzajach muzyki. Poznajemy swoje ciało oraz otaczające nas przedmioty i zjawiska – oczywiście wszystko w formie zabawy. Zajęcia trwają 45 minut, dzieci uczestniczą w nich razem z opiekunami.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Wiśniewska – uśmiechnięta psycholog. Pasjonatka zabaw kreatywnych z artystycznym zacięciem.

MALUCHY GÓRĄ!

(2–3 lata)
Zajęcia ogólnorozwojowe i adaptacyjne dla dzieci w wieku 2–3 lata, na których:

 • Bawimy się w grupie i nawiązujemy relacje z rówieśnikami
 • Pobudzamy zmysły i wyobraźnię
 • Śpiewamy, gramy, tańczymy, malujemy i lepimy.

Na każdych zajęciach występują stałe elementy budujące poczucie bezpieczeństwa – jak np. przywitanie każdego dziecka piosenką. Zabawy logiczne, muzyczno-ruchowe i integrujące nawiązują do motywów przewodnich zajęć – np. poznawanie części ciała, przyrody, instrumentów muzycznych, emocji. W drugiej części na dzieci czeka praca plastyczna – malowanie, lepienie, wydzieranie, przyklejanie lub nawlekanie.
Zabawy i ćwiczenia na zajęciach wspomagają rozwój inteligencji sensoryczno-motorycznej i są oparte m. in. na metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metodzie Dobrego Startu oraz Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Wiśniewska – patrz „Pierwsze Kroczki”.

MALUCHY TAŃCZĄ!

(3-4 lata)
Zajęcia rytmiczno-taneczne dla dzieci kochających muzykę, taniec i czujących potrzebę czynnego w nich uczestniczenia. Na zajęciach dzieci poznają różne rodzaje muzyki, bawią się i tańczą przy niej. Zajęcia świetnie rozwijają poczucie rytmu oraz koordynację ruchową.

TANIEC z elementami ZUMBY

(5–6 lat)
Nauka tańca pozwala na rozwijanie poczucia rytmu, dynamiki oraz koordynacji ruchowej. Układy taneczne – dostosowane do możliwości 5 latków – uczą również współdziałania w grupie, Na zajęciach dzieci tańczą przy „dorosłych” przebojach muzycznych, które jednak od razu wpadają w ucho również najmłodszym.

BALET

(grupy wiekowe: 3,5–4,5 lat; 4–5 lat; 6–8 lat)
Przy muzyce klasycznej małe baletnice nabierają wdzięku ucząc się płynności i delikatności ruchów. Zajęcia wprowadzają je w magiczny dla każdej dziewczynki świat baletu i uwrażliwiają dziecko od najmłodszych lat na obcowanie ze sztuką i pięknem.
Lekcje są dostosowane do możliwości i rozwoju fizycznego dziewczynek w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pomagają prawidłowo kształtować sylwetkę, panować nad własnym ciałem oraz rozwijają koordynację ruchową. Na zajęciach wykonywane są między innymi ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające oraz utrwalające nawyk utrzymywania prostej sylwetki. Już po paru zajęciach widać różnicę w sposobie poruszania się dziewczynek – można to dobrze zaobserwować podczas domowych występów małych baletnic. Oprócz ćwiczeń na dziewczynki czekają również zabawy ruchowe.
Zajęcia baletu prowadzą dwie instruktorki: Monika Połom oraz Kamila Borowska.
Monika Połom – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, aktywna zawodowo tancerka. Od wielu lat uczy dzieci tańca klasycznego oraz przygotowuje zespoły oraz grupy taneczne do pokazów i konkursów.
Kamila Borowska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, ukończyła Pedagogikę Baletu. Obecnie tancerka zespołu Mazowsze. Prowadzi zajęcia tańca klasycznego z dziećmi i dorosłymi.

TWORZYMY W GLINIE

(od 4 lat)
W kontakcie z gliną dzieci rozwijają zdolności manualne, wyczucie proporcji oraz wyobraźnię przestrzenną. Wytwór – mała forma rzeźbiarska – jest odzwierciedleniem ich niesamowitych pomysłów, energii, doświadczanych emocji. Podczas warsztatów uczestnicy poznają rodzaje gliny i techniki modelowania ręcznego. Wykonane prace są suszone, a następnie wypalane – więc młodzi artyści mogą się nimi jeszcze długo cieszyć. Podczas warsztatów uczestnicy poznają rodzaje gliny i techniki pracy z tym tworzywem. Wykonane prace są suszone, a następnie wypalane w piecu ceramicznym, więc młodzi artyści mogą się nimi jeszcze długo cieszyć. Niektóre prace są szkliwione i powtórnie wypalane – aby zachwycać mocnymi barwami profesjonalnych szkliw ceramicznych.
Zajęcia prowadzi Monika Popławska – artysta plastyk i mgr historii kultury, upodobanie do wielości zainteresowań (malarstwo, film, fotografia, ceramika) wykorzystuje w pracy z dziećmi i dorosłymi. Stale poszukuje i eksperymentuje z różnymi metodami konstruktywnego oddziaływania na uczestników swoich warsztatów (ostatnio poszerzyła wiedzę na studiach podyplomowych z obszaru arteterapii w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej). Zawodowo prowadzi zajęcia edukacyjno-rozwojowe z wykorzystaniem wielu dziedzin sztuki. Najbardziej lubi pracować z najmłodszymi. Przywiązuje wagę, by dzieci odnajdywały własne środki wyrazu, które pobudzają ich wyobraźnię i zdolności kreacyjne – twórcza zabawa pomaga im odnaleźć własną drogę do samodzielności.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA Z AKROBATYKĄ

(od 5 lat)
Zajęcia gimnastyki oraz akrobatyki sportowej pomagają rozwinąć ogólną sprawności i koordynację ruchową, przyczyniają się do wypracowania elegancji ruchu, poprawy równowagi i równomiernego rozwoju wszystkich partii mięśni. Ćwiczenia akrobatyczne poprawiają siłę, dynamikę ruchu, szybkość, skoczność i zwinność. Gimnastyka artystyczna dodaje gracji i pozwala na eleganckie wykończenie ruchu oraz opanowanie ćwiczeń z rekwizytami (wstążka, piłka) Zajęcia zaczynają się rozruszaniem całego ciała, elementami skoczności, ćwiczenia gibkości. Elementy gimnastyczne do opanowania:

 • przewroty w przód, zwykłe i do rozkroku
 • przewroty w tył, zwykle, do rozkroku i o nogach prostych
 • mostki oraz przejścia mostkiem w przód i w tył
 • stanie na rękach, o nogach złączonych i w szpagacie
 • przerzuty w przód, bokiem, na dwóch i na jednym ręku
 • rundaki
 • szpagaty
 • sznurek
 • ćwiczenia gimnastyczne w parach.

Strój na zajęcia: najlepiej dopasowane body (ewentualnie koszulka przylegająca do ciała, żeby w trakcie ćwiczeń nie spadała), leginsy. Ćwiczymy bez obuwia, ze związanymi włosami.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Fedecka – wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną biorąc udział w zawodach. Przywiązuje dużą wagę do indywidualnych postępów każdego dziecka, nic nie umknie jej uwadze. Jest instruktorem wymagającym, ale dzieci bardzo ją lubią, ponieważ umie zmotywować dziecko do pracy oraz docenić jego wysiłek i postępy.

OPŁATY:

Regulamin dotyczący cennika, opłat, zgłaszania nieobecności oraz ewentualnego odrabiania zajęć znajduje się na miejscu w kawiarni. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Opłaty za karnet są przyjmowane na pierwszych zajęciach w miesiącu gotówką w kawiarni, istnieje też możliwość płatności przelewem (dane w zakładce Kontakt).

 • Pierwsze zajęcia promocyjnie – 25 zł
 • Wejście jednorazowe – 35 zł (gimnastyka 40zł)
 • Karnet miesięczny na cztery zajęcia w danym miesiącu kalendarzowym – 100 zł (gimnastyka 120zł)
  Jeżeli zajęć według grafiku wypadnie więcej lub mniej, opłata zmienia się proporcjonalnie
 • MALUCHY GÓRĄ! –  karnet miesięczny na zajęcia 1x w tygodniu – 120 zł, na zajęcia 2x w tygodniu – 220 zł (uwaga: w większości grup porannych Maluchy Górą nie ma możliwości zakupu wejść jednorazowych ze względu na stały skład grup i pierwszeństwo w uczestniczeniu dzieci z wykupionymi karnetami)
 • Dla rodzeństwa uczęszczającego na te same zajęcia – 10 % zniżki na karnety.
 • Dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny 10% zniżki na karnety, w przypadku gdy dwoje lub więcej dzieci uczestniczy w dowolnych zajęciach