Newsletter

Zachęcamy do zapisywania się na nasz newsletter – obiecujemy, że nie będzie wysyłany zbyt często, ale za to treściwy. Wysyłamy informacje na temat nowości, oraz płatnych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców.


ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA!

W nowym roku szkolnym 2018/2019 zajęcia poranne i popołudniowe ruszają od 10 września. Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe ☺ Aktualny grafik znajduje się w zakładce „Zajęcia”.

WARSZTATY

Prowadzimy warsztaty dla grup szkolnych, przedszkolnych (w placówkach jak również podczas imprez plenerowych). Powstałe podczas warsztatów prace są doskonałym upominkiem dla Rodziców, Dziadków z okazji ich uroczystości lub świąt, a także miłą pamiątką dla samego dziecka. Warsztaty mogą się odbywać u nas lub w dowolnej uzgodnionej lokalizacji. Szczegółowe oferty warsztatowe dostępne są w kawiarni lub możemy je wysłać w formie elektronicznej (prosimy o mail: infozaczarowany@gmail.com)
Dzieci przedszkolne i szkolne zapraszamy na:

Warsztaty mydełkowe – tworzenia mydełek glicerynowych – każdy uczestnik przygotowuje samodzielnie dwa mydełka wybierając kształty, kompozycję kolorystyczną i zapachy. Gotowe mydełka są osobno pakowane (z odpowiednią etykietą/dedykacją).

Warsztaty ceramiczne – w zależności od wieku dzieci warsztaty mogą być jedno lub dwustopniowe – dzieci lepią z gliny i wypalone prace są po 5-10 dniach dostarczane. Na kolejnym spotkaniu mogą zostać przez dzieci pomalowane profesjonalnymi szkliwami i powtórnie wypalone. Powstają u nas między innymi: magnesy na lodówki, lusterka w ramkach, świeczniki- lampiony, anioły, baranki, mydelniczki, miseczki-paterki.

Warsztaty piernikowe – słuchanie historii pierników, poznawanie i wąchanie przypraw korzennych i próbowanie sił przy ucieraniu lukru w makutrze to wstęp do malowania pędzlem i ozdabiania posypkami pierników w niezliczonych kształtach. W czasie tych warsztatów powstają małe dzieła sztuki, a cała kawiarnia pachnie świętami – bo pierniki na wszystkie nasze warsztaty pieczemy sami z najlepszych składników i miodu z zaprzyjaźnionej pasieki. Ozdobione pierniki są po wyschnięciu pięknie pakowane.

Malowanie ptaszków drewnianych – czyli ludowe rękodzieło. Każdy uczestnik maluje podczas warsztatów 2 ptaszki na patykach dostarczone nam przez twórcę ludowego. Malowaniu towarzyszy opowieść o zabawkach i instrumentach drewnianych, jakimi bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie oraz ich demonstracja. Gotowe ptaszki mogą być pięknym prezentem czy ozdobą doniczki.

Dla dorosłych (jako urozmaicenie szkoleń, wyjazdów integracyjnych lub spotkań towarzyskich) prowadzimy:

Warsztaty pieczenia chleba na zakwasie – co powinno się znaleźć w chlebie, a co nie, czyli przepis na zdrowy chleb razowy. Podczas warsztatów poznamy rodzaje mąki, zamisimy ciasto chlebowe. Każdy uczestnik zabiera z warsztatów ciasto chlebowe do wyrośnięcia i upieczenia w domu.

Warsztaty kosmetyków naturalnych – jak zrobić skuteczne kosmetyki, które pokocha nasza skóra opierając się wyłącznie na tym, co oferuje nam natura – oleje, zioła, maceraty, olejki eteryczne. Co wykorzystać ze swojej kuchni? Podczas warsztatów możemy przygotować mydełka, kule kąpielowe, peelingi, szampony, balsamy, dezodorant, pastę do zębów. Każdy uczestnik zabiera do domu wytworzone przez siebie kosmetyki w estetycznych opakowaniach.