Newsletter

Zachęcamy do zapisywania się na nasz newsletter – obiecujemy, że nie będzie wysyłany zbyt często, ale za to treściwy. Wysyłamy informacje na temat nowości, oraz płatnych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców.


ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA!

W nowym roku szkolnym 2019/2020 zajęcia poranne ruszają od 4 września (środa), natomiast popołudniowe od 10 września (wtorek). Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe ☺ Aktualny grafik znajduje się w zakładce „Zajęcia”.

Nowością w tym roku są czwartkowe zajęcia taneczne z instruktorem Przemkiem – którego energetyczny sposób prowadzenia zajęć w zastępstwie wzbudził entuzjazm dzieci i rodziców 🙂 Udało nam się podjąć stałą współpracę w tym roku – zapraszamy więc do zapisów na zajęcia próbne.

WARSZTATY

Prowadzimy warsztaty dla grup szkolnych, przedszkolnych (w placówkach jak również podczas imprez plenerowych). Powstałe podczas warsztatów prace są doskonałym upominkiem dla Rodziców, Dziadków z okazji ich uroczystości lub świąt, a także miłą pamiątką dla samego dziecka. Warsztaty mogą się odbywać u nas lub w dowolnej uzgodnionej lokalizacji. Szczegółowe oferty warsztatowe dostępne są w kawiarni lub możemy je wysłać w formie elektronicznej (prosimy o mail: infozaczarowany@gmail.com)
Dzieci przedszkolne i szkolne zapraszamy na:

Warsztaty mydełkowe – tworzenia mydełek glicerynowych – każdy uczestnik przygotowuje samodzielnie dwa mydełka wybierając kształty, kompozycję kolorystyczną i zapachy. Gotowe mydełka są osobno pakowane (z odpowiednią etykietą/dedykacją).

Warsztaty ceramiczne – w zależności od wieku dzieci warsztaty mogą być jedno lub dwustopniowe – dzieci lepią z gliny i wypalone prace są po 5-10 dniach dostarczane. Na kolejnym spotkaniu mogą zostać przez dzieci pomalowane profesjonalnymi szkliwami i powtórnie wypalone. Powstają u nas między innymi: magnesy na lodówki, lusterka w ramkach, świeczniki- lampiony, anioły, baranki, mydelniczki, miseczki-paterki.

Warsztaty piernikowe – słuchanie historii pierników, poznawanie i wąchanie przypraw korzennych i próbowanie sił przy ucieraniu lukru w makutrze to wstęp do malowania pędzlem i ozdabiania posypkami pierników w niezliczonych kształtach. W czasie tych warsztatów powstają małe dzieła sztuki, a cała kawiarnia pachnie świętami – bo pierniki na wszystkie nasze warsztaty pieczemy sami z najlepszych składników i miodu z zaprzyjaźnionej pasieki. Ozdobione pierniki są po wyschnięciu pięknie pakowane.

Malowanie ptaszków drewnianych – czyli ludowe rękodzieło. Każdy uczestnik maluje podczas warsztatów 2 ptaszki na patykach dostarczone nam przez twórcę ludowego. Malowaniu towarzyszy opowieść o zabawkach i instrumentach drewnianych, jakimi bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie oraz ich demonstracja. Gotowe ptaszki mogą być pięknym prezentem czy ozdobą doniczki.

Dla dorosłych (jako urozmaicenie szkoleń, wyjazdów integracyjnych lub spotkań towarzyskich) prowadzimy:

Warsztaty pieczenia chleba na zakwasie – co powinno się znaleźć w chlebie, a co nie, czyli przepis na zdrowy chleb razowy. Podczas warsztatów poznamy rodzaje mąki, zamisimy ciasto chlebowe. Każdy uczestnik zabiera z warsztatów ciasto chlebowe do wyrośnięcia i upieczenia w domu.

Warsztaty kosmetyków naturalnych – jak zrobić skuteczne kosmetyki, które pokocha nasza skóra opierając się wyłącznie na tym, co oferuje nam natura – oleje, zioła, maceraty, olejki eteryczne. Co wykorzystać ze swojej kuchni? Podczas warsztatów możemy przygotować mydełka, kule kąpielowe, peelingi, szampony, balsamy, dezodorant, pastę do zębów. Każdy uczestnik zabiera do domu wytworzone przez siebie kosmetyki w estetycznych opakowaniach.